Об’єктами експертизи електронних комунікацій є мережі електронних комунікацій та їх складові, радіообладнання, радіоелектронні засоби, випромінювальні пристрої та інформація, що ними передається, приймається та обробляється.

 Основними завданнями експертизи електронних комунікацій є:

  • визначення характеристик та параметрів мереж електронних комунікацій та їх складових, радіообладнання, радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв;
  • встановлення фактів та способів передачі (отримання) інформації з використанням мереж електронних комунікацій та їх складових, радіообладнання, радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв;
  • встановлення фактів та способів доступу до мереж, ресурсів та інформації у сфері електронних комунікацій;
  • визначення технічних чинників якості надання електронних комунікаційних послуг на рівні їх споживання;
  • встановлення конфігурації та робочого стану мереж електронних комунікацій та їх складових, радіообладнання, радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв;
  • встановлення типу, марки, моделі та інших класифікаційних категорій мереж електронних комунікацій та їх складових, радіообладнання, радіоелектронних засобів, випромінювальних пристроїв;
  • дослідження алгоритмів обробки інформації та її захисту в мережах електронних комунікацій та їх складових, радіообладнанні, радіоелектронних засобах, випромінювальних пристроях.

 

Орієнтовний перелік вирішуваних питань:

Які тип, марка, модель мережі електронних комунікацій та її складових (радіообладнання, радіоелектронного засобу, випромінювального пристрою)?

Чи в робочому стані знаходиться мережа електронних комунікацій та її складові (радіообладнання, радіоелектронний засіб, випромінювальний пристрій)?

Які характеристики підключень до мережі має елемент мережі електронних комунікацій (радіообладнання, радіоелектронний засіб, випромінювальний пристрій)?

Чи змінювались користувачем налаштування мережі електронних комунікацій та її складових (радіообладнання, радіоелектронного засобу, випромінювального пристрою), у який час, які їх значення?

Які параметри підключень мають складові мережі електронних комунікацій (радіообладнання, радіоелектронного засобу, випромінювального пристрою)?

За допомогою яких програмних засобів здійснювалось підключення до мережі електронних комунікацій?

Яка топологія технічних пристроїв, об’єднаних у мережу електронних комунікацій?

Чи відповідає функціонування мережі електронних комунікацій та її складових (радіообладнання, радіоелектронного засобу, випромінювального пристрою) технічній документації?

Які технічні характеристики (параметри) має мережа електронних комунікацій та її складові (радіообладнання, радіоелектронний засіб, випромінювальний пристрій)?

Чи мав місце факт доступу до мережі електронних комунікацій та в який спосіб?

Чи мало місце використання ресурсів та інформації в мережі електронних комунікацій та в який спосіб?

Чи мав місце факт передачі (отримання) інформації в мережі електронних комунікацій та її складових?

Чи мав місце факт передачі (отримання) інформації з використанням радіообладнання (радіоелектронного засобу, випромінювального пристрою) та в який спосіб?

Чи є ознаки втручання в роботу мережі електронних комунікацій?

Які шляхи маршрутизації даних у мережі електронних комунікацій?

Чи можливо використання мережі електронних комунікацій та її складових для вказаних цілей?

Чи можливо використання радіообладнання (радіоелектронного засобу, випромінювального пристрою) для вказаних цілей?