Експертом Волинського відділення ЛНДІСЕ Мисковцем Назаром Олександровичем дистанційно (за допомогою платформи ZOOM) була прийнята участь у змішаному Круглому столі організованому кафедрою геоінформатики і фотограмметрії Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА) на тему "Двадцять років державній геодезичній референцній системі координат уск-2000: Як подолати систему координат ск-63".
Заслухали доповіді:
доктора технічних наук, професора КНУБА Карпінського Юрія Олександровича на тему «8 кроків для впровадження УСК-2000 в земельно-кадастровій діяльності».
Начальника ЦГД ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» Висотенко Романа Олександровича на тему «Реконструкція міських геодезичних мереж».
Кандидата технічних наук Черіна Андрія Геннадійовича на тему «Способи засоби та методи трансформації координат значних об’ємів геопросторових даних.»
Також була заслухана доповідь представника ПАТ «Систем Солюшнс» про готовність роботи в системі координат УСК-2000 геодезичної ГНСС мережі «System.NET» в умовах воєнного стану, надано практичні поради щодо покращення роботи на дій в умовах зникнення сигналу.
В панельних дискусіях, за участі доктора технічних наук, професора директора Інституту геодезії національного університету «Львівська політехніка» Корнилія Романовича Третяка, доктора економічних наук Коваліва Олександера Івановича, директора Департаменту розвитку національної інфраструктури геопросторових даних Держгеокадастру Андрія Вікторовича Галайди та інших уже згаданих присутніх фахівців і науковців були обговорені:
Пропозиція щодо прямої законодавчої заборони на використання системи координат СК-63.
Доступ сертифікованих інженерів геодезистів до банку геодезичних даних системи для використання системи координат УСК-2000.
Нову інструкцію (порядок) виконання топографо-геодезичних та картографічних робіт у масштабах 1:500 – 1:5000.
Накопичення та використання картографічних матеріалів у масштабах 1:500 – 1:5000.
Доступ сертифікованих інженерів геодезистів та сертифікованих інженерів землевпорядників до банку геодезичних даних для трансформації координат між різними системами.